İletişim

2024 Fibercement Dış cephe kaplama Fiyatları

Bu yazımızda 2024 yılı güncel Fibercement dış cephe kaplama fiyatları ne durumda? Fibercement cephe kaplama m2 fiyatları ne kadar? gibi soruların cevabını vermeye çalıştık. Fibercement dış cephe kaplama maliyeti yapılacak uygulamanın detaylarına, malzemenin kalınlığına, desenine ve metrajlara göre değişiklik gösterebilmektedirler.
Fibercement kaplama uygulamaları profesyonel ekiplerce yapılmalıdır.

Fiber Cement dış cephe kaplama örnek cephe

Fibercement desenli fugalı cephe ve Jotun SuperDruble boyama örneği

Fibercement kaplama

⬆️(Yukarı Dön)

Fibercement kaplama nedir? Fibercement kaplama denilince ilk akla gelen bir yüzeye kutu profilden yada kendi montaj elemanları olan galvanizli M,J ve C profillerden karkas yapılması, ardından bu karkasa plakaların montajlanmasıdır. Duruma veya isteğe göre fibercement kaplama işi yapılırken arasına ısı yalıtımını sağlamak için taşyünü ve nem bariyeride konulabilir.

Fibercement m2 fiyatı

⬆️(Yukarı Dön)

2024 yılı güncel fibercement m2 fiyatı nedir? Fibercement m2 fiyatı pahalımı? Fibercement m2 fiyatı hangi faktörlere göre değişiklik gösterir? Tüm bu soruları aşağıda listelemeye çalıştık. Aslında bu liste size fiyat verirken kullandığımız teknikleri içermektedir.

Fibercement dış cephe kaplama fiyatları nı oluştururken aşağıdaki kriterlere göre hesaplama yapmaktayız.

  • METRAJ: Yapılacak işin metrajı elbette sadece fibercement kaplamalar da değil bütün inşaat işlerinde önemlidir. Örneğin 50m2 bir dış cephe kaplaması yapılacak yada 5000m2. Bu iki metrajı karşılaştırdığımızda 50m2 lik iş aslında metraja bile girmeyebilir. Bu yüzden m2 birim fiyatı da pahalı olacaktır. Bu işlerle fazla alakası olmayan yada ömründe hiç cephe işi yaptırmayan müşterilerimiz için bunu özellikle belirtmek istedik.
  • MESAFE: Bir işin teklifini değerlendirirken merkezimize olan uzaklık hem koordinasyon, hem nakliye hemde ulaşım masrafları açısından çok önemlidir. M2 birim fiyata etkisi olacaktır.
  • GÖRSEL PROJE: Yapılacak işte seçilen levha çeşitleri, kalınlıkları, boyama şekilleri gibi görsel olgular fiyata etki edecektir. Örneğin sade ve minimalist bir tasarımla detaylı ve görsel öğesi, boyama şekli çok olan bir tasarımın birim fiyatını hesaplarsak aynı birim fiyat çıkmaz.

 2024 ANKARA İÇİ FİBERCEMENT KAPLAMA M2 BİRİM FİYATI

ÖZYURT İNŞAAT 

2000-TL / M2

⚠️Belirli metrajlar ve detaylar için geçerlidir! ⚠️

Fibercement Dış Cephe kaplama m2 fiyatları

⬆️(Yukarı Dön)

*Fibercement fiyatlarıyla alakalı verdiğimiz bilgiler ön bir izlenim için verilmiştir. Asıl fiyat bilgisi için şartname keşif vb. detaylar gerekmektedir. Net fiyat almak için keşif isteyiniz! Güncel ve ortalama fibercement m2 fiyatları aşağıdaki tablodaki gibidir! ⚠️

METRAJ ARALIĞI FİYAT ŞEKLİ BİRİM FİYAT
100m2 Malzeme + İşçilik 2200TL
500m2 Malzeme + İşçilik 2100TL
1000m2 Malzeme + İşçilik 2000TL
3000m2 Malzeme + İşçilik 1800TL

Fibercement cephe kaplama

⬆️(Yukarı Dön) 

Fibercement levhalar daha çok dış cephe kaplama işlerinde kullanılmaktadır. Fibercement cephe kaplama yaptırmak için gereken şeyler nelerdir? Hangi tür binalara yada cephelere yaptırmak daha iyidir gibi çok sık sorulan soruların cevabını aşağıda vermeye çalıştık.

Fibercement desenli fugalı cephe örneği

Fibercement desenli fugalı cephe ve Jotun SuperDruble boyama örneği

FİBERCEMENT – SIKÇA SORULAN SORULAR
Fibercement malzeme nedir?

Bunu çok kısa anlatacağız ki iyi anlaşılsın. İngilizce bilseydiniz zaten malzemenin neden yapıldığını tahmin ederdiniz. İngilizcede fiber= lif, elyaf anlamına cement ise çimento, bağlayıcı gibi anlamlara gelir. Demek ki fiber cement = lif ve çimento karışımı alçıpan benzeri ama daha sağlam ve yanmaz bir plaka malzeme.

Fibercement suya dayanıklı mı?

Evet fibercement tekniğine uygun kaplanırsa suya dayanıklı bir malzemedir. Ancak yatay döşemelrde daha dikkatli olmak gerekebilir.

Fibercement sağlam mı?

Fibercement karşılaştırdığımız malzemeye göre sağlamlığı değişen bir malzeme bizce. Mesela mermer kaplama, taş kaplama yada prekast cephelere kıyasla daha az dayanıklıdır. Ancak boardex ve mantoalma gibi malzemelere kıyasla çok sağlamdır.

Fibercement dış cephe kaplamanın avantajları

⬆️(Yukarı Dön)

Fibercemet hekimboard firmasına ait olan bir dış cephe kaplama plaka çeşididir. Daha detaylı bilgi için fibercement nedir? konulu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Peki fibercement dış cephe kaplamanın avantajları nedir? Özellikleri neler?

Uygulama yapılan cephelerde son derece sağlam ve dekoratif sonuçlar elde edilmektedir. En önemli özelliklerinden birisi de A1 yanmazlık sınıfında olmasıdır. Bu sayede görsellik ve sağlamlığın yanında diğer dış cephe kaplama malzemelerinin yapamadığı ek bir özelliği de sağlamış olur.

Fibercement dış cephe özyurt inşaat

Fibercement dış cephe taş desenli fugalı levha kaplama ve jotun superdruble boyama örneği


Aşağıda fiber cement plakaların bazı üstün özelliklerine yer verdik, inceleyiniz.

  • Diğer dış cephe malzemelerine göre daha sağlam ve mukavemetlidir.
  • Bu yüzden garanti kapsamı uzundur.
  • A1 yanmazlık sınıfı, kanserojen madde içermemesi gibi extra bir çok özelliği vardır.
  • Çok güzel detaylı ve dekoratif görünümlü cepheler yapmamıza olanak sağlar.
  • Ahşap görünümlü desenleri sayesinde sıcak bir görünümü vardır.

Fibercement’in ekstra Özellikleri

⬆️(Yukarı Dön)

Tamamen doğal maddelerden üretilmekte olup çevre, doğa ve insan dostudur.

İçerisinde asbest ve insan sağlığına zararlı hiçbir madde bulunmaz.

Yanmaz EN 13501-1′ e göreA1 sınıfı yanmaz yapı malzemesi, erimez, mevcut yangının sönmesine yardım eder.

Muhtemel bir yangın esnasında, insan ve çevreye zararlı herhangi bir gaz emisyonu bulunmaz.Sudan etkilenmez, su emme oranı betonarme binalara oranla daha düşüktür, nemli iklimlerde güvenle kullanılabilir.Yapısındaki hammaddeler ve otoklavlanmiş olması nedeniyle atmosfer sartlarına karşı çok dayaniıklıdır, ultraviyole ışınlarından etkilenmez.Çürümez, uzun ömürlüdür, özel bakım gerektirmez.İyi bir ses ve ısı yalıtım özelliğine sahiptir.Zararlı hiçbir haşereden etkilenmez, haşere barındırmaz.Her türlü alkali dirençli iç ve dış cephe boyası ile defalarca boyanabilir.Ahşap desenli görünümleri ile binalara ahşabın socak görünümünü verir, fakat fiziksel özellikleri ahşaptan daha üstündür.Uygun aletlerle kolayca işlenebilir, kolayca monte edilir.Yapılarda ince sıva işçiligini kaldırdığından zaman ve işçilikten tasarruf sağlar.Çarpma ve darbelere karşı dayanıklıdır.Hafiftir, kolayca taşınabilir, 8 mm kalınlığındaki levhanın ağırlığı ortamın nemine göre değişmek üzere yaklaşık olarak 11,2 kg/m2’dir.Evladiyeliktir! çok uzun süreler dış cephenizde ilk günkü gibi kalır!Kokusuzdur, hiçbir sekilde sağlığa zararlı gaz üretmez.Hayvansal atıklara ve kimyasal maddelere karşı dayanıklıdır.Donmaya karşı dayanıklıdır, en soğuk iklimlerde dahi güvenle kullanılabilir.Benzer kaplama malzemelerinin kullanıldığı yerlerde çok daha güvenle kullanılır.Muhtelif izolasyon malzemelerine çok iyi bağlanır, böylece farklı amaçlar için sandviç veya pres panel malzemesi olarak kullanılabilir.Fibercement cephe kaplama pozu

⬆️(Yukarı Dön)

Fibercement cephe kaplama pozu nedir? Fibercement cephe kaplama pozu hangi kitaptadır? gibi sorularınız için ise bu başlığı açtık.

Fibercement cephe kaplama pozu sanılanın aksine çevre ve şehircilik bakanlığı kitabında değil kültür bakanlığı kitabındadır.

1309 Fibercement Kaplama Pozu Detay Bilgileri

Poz No 1309
Tanım FİBERCEMENT LEVHALAR ILE MEKANİK SİSTEM CEPHE KAPLAMASI YAPILMASI
Uzun Tanım FİBERCEMENT LEVHALAR ILE MEKANİK SİSTEM CEPHE KAPLAMASI YAPILMASI
Birim M2
Pozun Tipi Analiz
Bulunduğu Kitap Kültür Bakanlığı
1309 Pozu Tarifi, Yapım Şartları ve Ölçüsü
Mekanik sistem cephe kaplamasının yapılması, su buharı geçişine açık su yalıtım örtüsü üzerine 12 mm kalınlığında fibercement levhaların montajı, derzlerin su geçişini engelleyecek şekilde itina ile teşkili için gerekli bütün malzeme ve zayiatı, inşaat yerindeki yükleme, yatay ve düşey taşıma, boşaltma, işçilik giderleri ile yüklenici karı ve genel giderler dahil 1 m2 fiyatı dır. ÖLÇÜ: Kaplama yapılan yüzey metrekare olarak ölçülür.

Bir yanıt yazın